Güneşin Zaptı Yakın

Transandantal Dervişler Ocağı'na hoşgeldiniz!
Ekmeğinizi, suyunuzu alın.!
Ve dönmeye başlayın...

Ocağın Temel Kelamı

"Hayat, koordinatları belli olmayan bir alan üzerinde kopartılan patırtıdır; evren ise sara hastalığına tutulmuş geometri..." Cioran

27 Kasım 2008 Perşembe

Gemileri YakmakBazen gemileri yakmak,yakabilmek lazım gelir.

Bilgisayar oyunlarına atıf yapmak gerekirse, bilen varsa...Kendiniz yakmazsanız
Civilization 2'deki gibi "Trireme"niz açık denizlerde kaybolur.
Age of Empires'taki ateş gemileri dibinize gelip göz parıldatan bembeyaz yelkenlerinizi karartır.

Bir Sıcak Saatler dizisi diyaloğundan fırlama gibi görünür belki böylesi gece yazıları...Gemiler, Cehennem...Evet kardeşlik, gemiler...Orada da gemiler buradaki gibi mi yanıyorlar?

Feanor da yakmıştı gemileri, Tarık-ül Ziyad da, kendi boğazlarını geçerken, ve bir daha geri dönmemeleri gerekiyordu. Geri dönmediler. Dönebilirlerdi, yakmasalardı gemilerini.

Gemileri yakın, ve ufka yürümeye, hemen şimdi başlayın... Yakma kararı yeterince zor, ki eylemi de bir o kadar meşakkatli.

Ancak, kendi kendinizi batırmaktan, denizin ortasında Titanic'ten düşmüşçesine tahta parçalarına sarılıp kör bir adaya düşmeyi beklemektense,varsın gemilerinizi feda edin...Ve asla geri dönmeyin, asla tekrar var olmasınlar.

Gece Saçmalamaları...Ama malum, denemeler sorgulanamaz, eleştirilemez. Sorgulamayınız, eleştirmeyiniz, ama dalganızı geçebilirsiniz!

Ha, bir de, yakamazsan ne mi olursun...İzleyiniz:

http://www.youtube.com/watch?v=FRHuIsHZd6c

2 yorum:

Roy Keane dedi ki...

Facebooku kapatınca tek senden haber alabildiğim yer burası kaldı.Msn'e gel kadim dostum öldürme hasretinle. Telefonda kontür -19. Sıfır çekeli 3 ay olmuş madden...

Muhteşem abi patlama yazıların. Tribal yazısını gördüğüm an tamamdır Alper is back diye haykırıyorum Berlin yönüne kafamı çevirip!

Gemiyi de yakarız Roma'yı da! Hatta yakarız biz bu gezegeni :S

Çok çok ama çok özledim abi. Hayatımı rayına oturttum ama sensiz buralar öksüz be abi.

1 apragraflık age of yazısı kime ithaf sanıyorsun? Sapkın dervişin 1 numaralı müridi olarak ayinimizi sabırla bekliyorum.

Roy Keane dedi ki...

Abi o yotube linki nedir o? Tehlikeli adamsın vesselam. Hayat dersi verdin resmen. Gemileri öyle bir yaktım ki Türkiye'ye geldiğinde şok olacaksın.

Yak paşam yak!